Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2017. November 09. 11:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újabb illegális parlagfű készítményeket talált a Nébih

Újabb illegális parlagfű készítményeket talált a Nébih

Újabb illegális parlagfű készítményeket vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a nem engedélyezett termékek előállítói ellen hatósági eljárás indult - közölte a hivatal az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az Ambrózia olajkapszula, a Parlagfű virágeszencia és a Parlagfű tea elnevezésű árucikkeket engedély nélkül árusították emberi fogyasztásra.

A hivatal szakemberei a termékeket a bioélelmiszer nagykereskedelmi egységek ellenőrzése során találták.

A Nébih közölte azt is, hogy a hatósági ellenőrzés kiterjedt a forgalomból október végén kivont "Istenek eledele" megnevezésű termékre is.

Az ellenőrök megállapították, hogy a nagykereskedelmi egységek eleget tettek a termék forgalomból történő kivonásának.

A parlagfű tartalmú készítmények új élelmiszernek minősülnek, amelyeket uniós szinten engedélyeztetni kell. Az uniós engedélyezés során az élelmiszerként történő felhasználás biztonságosságát kell bizonyítani. Parlagfűre és a belőle készített termékekre Európában eddig nem adtak ki engedélyt - írja közleményében a Nébih.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld

OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása

A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének