Hírek
2015. November 10. 07:45, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Újra lehet szavazni az egészségügyben és az oktatásban dolgozó nőkre

Elindult az idei szavazás az Aranyanyu Díj döntőseire, akik között az egészségügyben és az oktatásban dolgozó, a társadalom tagjaiért kiemelkedő munkát végző nőket jutalmaz a zsűri és a közönség.
A voksokat november 22-ig várják. Az idén is pedagógus, orvosnő, egészségügyi- és szociális szakdolgozó kategóriában lehet szavazni azokra a nőkre, akiknek kisfilmje a díj weboldalán látható - közölték a szervezők az MTI-vel.
A Richter Gedeon Nyrt. és a Rácz Zsuzsa író által 2011-ben alapított díjat és az azzal járó 200 ezer forintos pénzjutalmat idén nyolc nő veheti majd át.
A díjazottak személyére a közönség tehetett javaslatot szeptember végéig, és küldhette be négy kategóriában a jelöléseket, amelyeket egy-egy személyes történettel kellett indokolni. Ezek alapján választotta ki a zsűri az egyes kategóriák négy-négy döntősét.
A zsűri és a közönség kategóriánként egy-egy győztest választ majd ki, akik a Ridikül Magazin különdíjasával együtt vehetik át jutalmukat a november 26-i gálán.
A zsűri tagjai az idén is Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Dobó Kata színésznő, Kriston Andrea, a Kriston Intim Torna módszer kidolgozója, Nagy Tímea olimpiai bajnok párbajtőrvívó, valamint Rácz Zsuzsa író.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.