Városlista
2025. július 10, csütörtök - Amália

Hírek

2012. Február 17. 07:23, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Van, ahol már péntektől igényelhető a támogatás

Hiába érdeklődtek a lakáscélú szociálpolitikai támogatás iránt a családok, igényeiket eddig sorra elutasították a pénzintézetek – írja pénteken utcára kerülő számában a Magyar Nemzet.

Ennek az az oka, hogy a bankok nem írták alá azokat a papírokat, amelyek elengedhetetlenek az államilag támogatott lakásvásárláshoz. Itt a változás: már van olyan bank, ahol péntektől igényelhető a szocpol.

A lap kitér rá, hogy az új lakások vásárlásához és építéséhez igényelhető szociálpolitikai támogatás 2012 elejétől igényelhető, de az együttműködés a bankokkal még gyerekcipőben jár – azok elutasítják a kérelmeket.

A Magyar Nemzet egyik olvasója több banknál is érdeklődött az előző Fidesz-kormány által bevezetett, majd januártól módosított formában újraindított, úgynevezett szocpolról. A felvilágosítások a pénzintézetek részéről arról szóltak, hogy nem tudják befogadni az igényeket. Hogy mi az oka az elutasításnak? Arról érdemi tájékoztatást sem kapott. A végtörlesztéssel járó procedúrák lekötik minden idejüket és kapacitásukat – mondták a banki ügyintézők.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat

A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására