Hírek
2023. Június 17. 06:00, szombat | Belföld
Jöhet az egynapos autópálya matrica

Egy 2022-es uniós jogszabály miatt elvileg jövőre minden tagállamnak biztosítania kell ezt a lehetőséget.
Hazánkban 10 napnál rövidebb időtartamra nem lehet autópálya-matricát vásárolni, de egy még 2022-ben elfogadott európai uniós határozat viszont változást hozhat ebben – írja a Totalcar.
Az új közlekedési és díjbeszedési rendszerekről szóló szabályozás szerint 2024-től a tagállamoknak biztosítaniuk kell napi, heti, havi és éves matricákat a nehézgépjárművek, napi, heti és/vagy 10 napos, havi és/vagy két hónapos, valamint éves matricákat a személygépkocsik esetében.
A matricák árát is megszably az uniós előírás, eszerint a kéthavi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 30 százalékát, a havi díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 19 százalékát, a tíznapos díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 12 százalékát, a heti díjtétel összege nem haladhatja meg az éves díjtétel 11 százalékát, a napi díjtétel összege pedig nem haladhatja meg az éves díjtétel 9 százalékát.
Jelenleg 49 190 forint az éves díj, így a kéthavi felső korlátja 14 757, a havié 9346, a 10 naposé 5902, a hetié 5410, a napi matricáé 4 427 forint.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák